Junior Choir Camp

Junior Choir Camp šiemet vyks antrą kartą, rugpjūčio 10-14 d. Kaip ir praeitais metais, susitiksime Birštone, ir pagrindinės stovyklos veiklos vyks Birštono kultūros centre. Pagrindinė stovyklos ašis bus dirbtuvės, kurias ves keturi fantastiški dirigentai – Pärt Uusberg (Estija), Ausma Sakalauskaitė (Lietuva), Marleen Annemans (Belgija) ir Sanna Valvanne (Suomija). Stovyklos metu su šiais dirigentais vaikai paruoš visiškai naujas programas, kurias atliks paskutinę stovyklos dieną.

Dirigentai

Pärt Uusberg gimtojoje Estijoje žinomas ne tik kaip choro dirigentas ir kompozitorius, bet ir aktorius. Vadovauja savo įkurtam chorui „Head Ööd“, kuris yra pelnęs nemažai apdovanojimų, tarp jų – ir Talino chorų konkurso Grand Prix. Jo muzika plačiai leidžiama ne tik Estijoje, bet ir visame pasaulyje, atliekama Estijos dainų šventėse, diriguojant pačiam Pärt.

Stovykloje kartu su Ausma dirbs su 12-18 m. amžiaus vaikais.

Ausma Sakalauskaitė Kalvarijoje vadovauja savo įkurtam chorui „Sonantem“ – vienam iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių skirtingų kartų chorų. Choras yra asociacijos „Skambėjimas“ dalis – su šia asociacija Ausma organizuoja renginius Kalvarijos gyventojams, kuria muzikos projektus, skatina savanorystę. Ji taip pat dirba muzikos mokytoja Vilniaus Valdorfo Žaliojoje mokykloje, groja vargonais.

Stovykloje kartu su Pärt dirbs su 12-18 m. amžiaus vaikais.

Marleen Annemans yra viena ryškiausių Belgijos vaikų chorų dirigentų, bet dirba ne tik su vaikais – vadovauja ir mišriam chorui „Laidos“. Ji nuolat kviečiama vesti seminarus ir dirbtuves tarptautiniuose renginiuose. Savo darbe didelį dėmesį skiria funkciniam judesiui.

Stovykloje dirbs su 12-18 m. amžiaus vaikais.

Sanna Valvanne gimtojoje Suomijoje – o ir visame choriniame pasaulyje – stipriai išsiskiria savita mokymo metodika, kurią vadina „Sing and Shine“ („Dainuok ir spindėk“). Ji skiria didelį dėmesį pozityviai pedagogikai ir asmeninei kiekvieno choristo raiškai. Dalį savo profesinio kelio Sanna nuėjo JAV, kur dirbo su garsiąją El Sistema programa, o grįžusi į Suomiją pagal savo sukurtą metodiką moko dainuoti vaikus, suaugusiuosius ir senjorus.

Stovykloje dirbs su 7-11 m. amžiaus vaikais.

Dalyvavimo sąlygos

  • dalyviai moka tik už savo nakvynę ir maitinimą – 160 Eur asmeniui (vaikui ar suaugusiam)
  • stovyklos programą finansuoja Lietuvos nacionalinis kultūros centras
  • galima dalyvauti su dalimi kolektyvo
  • iš anksto ruošti repertuaro nereikės – viskas vyks vietoje
  • dalyvių skaičius bus ribotas (150 vaikų plius juos lydintys mokytojai)
  • registracija prasidės gegužės 17 d. 9:00 ir truks iki gegužės 30 d., arba tol, kol bus užimtos visos vietos
  • registruojantis reikės sumokėti avansą – 20 Eur žmogui; šis avansas bus negrąžinamas (išskyrus tuo atveju, jei renginys dėl apribojimų negalės įvykti)

Nakvynė ir maitinimas

Maitinimas vyks Birštono kultūros centre, visai šalia repeticijų ir kitų veiklų. Šiemet čia antrą savo lokaciją atidaro birštoniečių ir poilsiautojų giriamas Old Town Grill restoranas, kuris tieks pietus ir vakarienę. Pusryčiai bus tiekami nakvynės vietose arba čia pat, Birštono kultūros centre.

Gyvensime nedideliuose viešbučiuose, vilose ir kotedžuose Birštono centre, 3-5 vietų kambariuose. Chorų vadovai ar kiti vaikus lydintys asmenys gyvens kartu su savo lydimais vaikais.

Stovyklos programa vaikams

Kiekvieną dieną pradėsime repeticijomis – išsiskirstę į tris grupes (Ausmos ir Pärt / Marleen / Sannos) visą rytą repetuosime, mokysimės naujų kūrinių, vokalo ir kvėpavimo technikos, kūrinius papildančių judesių. Kiekvienoje grupėje bus vaikų iš skirtingų chorų, tad, žinoma, pažindinsimės su bendraminčiais iš įvairių miestų.

Popiet dalyvausime bendruose pasidainavimuose – iš atskirų grupių susibūrę į vieną būrį improvizuosime paprastesnius, detalaus mokymosi nereikalaujančius kūrinius. Kiekvienos dienos vakarą lauks vis kita papildoma veikla: praeitais metais turėjome muzikinį kiną, muzikos instrumentų gamybos dirbtuves, orientacines varžybas, draugystės apyrankių pynimą.

Stovyklą vainikuos koncertas, kuriame atliksime naujai išmoktą programą. Jei leis rugpjūtį galiosiantys apribojimai, į koncertą kviesime visų stovyklautojų artimuosius; jei tokios galimybės nebus, koncertą transliuosime internetu!

Stovyklos programa vadovams

Visus choristus kviečiame atvykti tik su savo chorų vadovais ar kitais lydinčiais suaugusiaisiais asmenimis. Chorų vadovai stovykloje turės specialiai jiems sukurtą programą – lankys repeticijas ir jas analizuos moderuojamose grupėse, klausysis specialiai jiems parengtų svečių paskaitų. Vaikus lydintiems ir programoje dalyvaujantiems vadovams Lietuvos nacionalinis kultūros centras išduos kvalifikacijos kėlimo pažymėjimus. Vadovai, kaip ir vaikai, moka tik už savo apgyvendinimą ir maitinimą – 160 Eur asmeniui.

Stovyklą organizuoja „Unisonas“ ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras.
Daugiau informacijos: ieva.krivickaite@gmail.com arba s.prockyte@gmail.com