Junior Choir Camp

Junior Choir Camp 2021 m. vyko antrą kartą, rugpjūčio 10-14 d. Kaip ir praeitais metais, susitikome Birštone, ir pagrindinės stovyklos veiklos vyko Birštono kultūros centre. Pagrindinė stovyklos ašis buvo dirbtuvės, kurias vedė keturi fantastiški dirigentai – Pärt Uusberg (Estija), Ausma Sakalauskaitė (Lietuva), Marleen Annemans (Belgija) ir Sanna Valvanne (Suomija). Stovyklos metu su šiais dirigentais vaikai ruošė visiškai naujas programas, kurias atliko paskutinę stovyklos dieną. Baigiamasis stovyklos koncertas vyko Birštono kurhauze.

Stovyklos akimirkos

Open Singing

Atelier repeticijos

Baigiamasis koncertas

Orientacinės varžybos

Dirigentai

Pärt Uusberg gimtojoje Estijoje žinomas ne tik kaip choro dirigentas ir kompozitorius, bet ir aktorius. Vadovauja savo įkurtam chorui „Head Ööd“, kuris yra pelnęs nemažai apdovanojimų, tarp jų – ir Talino chorų konkurso Grand Prix. Jo muzika plačiai leidžiama ne tik Estijoje, bet ir visame pasaulyje, atliekama Estijos dainų šventėse, diriguojant pačiam Pärt.

Stovykloje kartu su Ausma dirba su 12-18 m. amžiaus vaikais.

Ausma Sakalauskaitė Kalvarijoje vadovauja savo įkurtam chorui „Sonantem“ – vienam iš nedaugelio Lietuvoje veikiančių skirtingų kartų chorų. Choras yra asociacijos „Skambėjimas“ dalis – su šia asociacija Ausma organizuoja renginius Kalvarijos gyventojams, kuria muzikos projektus, skatina savanorystę. Ji taip pat dirba muzikos mokytoja Vilniaus Valdorfo Žaliojoje mokykloje, groja vargonais.

Stovykloje kartu su Pärt dirba su 12-18 m. amžiaus vaikais.

Marleen Annemans yra viena ryškiausių Belgijos vaikų chorų dirigentų, bet dirba ne tik su vaikais – vadovauja ir mišriam chorui „Laidos“. Ji nuolat kviečiama vesti seminarus ir dirbtuves tarptautiniuose renginiuose. Savo darbe didelį dėmesį skiria funkciniam judesiui.

Stovykloje dirba su 12-18 m. amžiaus vaikais.

Sanna Valvanne gimtojoje Suomijoje – o ir visame choriniame pasaulyje – stipriai išsiskiria savita mokymo metodika, kurią vadina „Sing and Shine“ („Dainuok ir spindėk“). Ji skiria didelį dėmesį pozityviai pedagogikai ir asmeninei kiekvieno choristo raiškai. Dalį savo profesinio kelio Sanna nuėjo JAV, kur dirbo su garsiąją El Sistema programa, o grįžusi į Suomiją pagal savo sukurtą metodiką moko dainuoti vaikus, suaugusiuosius ir senjorus.

Stovykloje dirba su 7-11 m. amžiaus vaikais.

Nakvynė ir maitinimas

Maitinimas vyko Birštono kultūros centre, visai šalia repeticijų ir kitų veiklų. Šiemet čia antrą savo lokaciją atidarė birštoniečių ir poilsiautojų giriamas Old Town Grill restoranas, kuris tiekė pietus ir vakarienę. Pusryčiai buvo tiekami nakvynės vietose arba čia pat, Birštono kultūros centre.

Gyvenome nedideliuose viešbučiuose, vilose ir kotedžuose Birštono centre, 3-5 vietų kambariuose. Chorų vadovai ar kiti vaikus lydintys asmenys gyveno kartu su savo lydimais vaikais.

Stovyklos programa vaikams

Kiekvieną dieną pradėjome repeticijomis – išsiskirstę į tris grupes (Ausmos ir Pärt / Marleen / Sannos) visą rytą repetavome, mokomės naujų kūrinių, vokalo ir kvėpavimo technikos, kūrinius papildančių judesių. Kiekvienoje grupėje buvo vaikų iš skirtingų chorų, tad, žinoma, pažindinomės su bendraminčiais iš įvairių miestų.

Popiet dalyvavome bendruose pasidainavimuose – iš atskirų grupių susibūrę į vieną būrį improvizavome paprastesnius, detalaus mokymosi nereikalaujančius kūrinius. Kiekvienos dienos vakarą laukė vis kita papildoma veikla: muzikinis kinas, muzikos instrumentų gamybos dirbtuvės, orientacinės varžybos, draugystės apyrankių pynimas.

Stovyklą vainikavo koncertas, kuriame atlikome naujai išmoktą programą. Koncertas vyko rugpjūčio 14 d. 19 val. Birštono kurhauze.

Stovyklos programa vadovams

Visi choristai buvo atvykę su savo chorų vadovais ar kitais lydinčiais suaugusiaisiais asmenimis. Chorų vadovai stovykloje turėjo specialiai jiems sukurtą programą – lankė repeticijas ir jas analizavo moderuojamose grupėse, klausėsi specialiai jiems parengtų svečių paskaitų, grupėje aptarė įvairius savo darbo aspektus. Grupę vedė dirigentė Valerija Skapienė.

Stovyklą organizuoja „Unisonas“ ir Lietuvos nacionalinis kultūros centras.
Daugiau informacijos: ieva.krivickaite@gmail.com arba s.prockyte@gmail.com